17 Ekim 2011 Pazartesi

ÇİÇEKLERDEN BAŞLADIM

Herkes gider Mersine ben giderim hep tersine .Çünkü yapacak onca işim varken ben evdeki topu topu 3 saksı çiçeğimin derdine düştüm.Sarmaşığımı kurtarmam lazım hastalanmış bazı çiçeklerim kurumuş boş saksılara çiçek almam lazım bunun gibi.
Sabah kahvesinden sonra havanın bütün sevimsizliğine rağmen dışarı çıktık. İstanbula gelince acı gerçek trafik ve soğuk bir havayla karşılaştm biliyordum ama yine de dondum resmen ya   .

10 Gün arabam yok tamire verdik bu yüzden gerekli olanları almak için planımız Bauhaus ve Carrefour Hava soğuk diye herkes buradaydı yaşlısı, genci ,çoluk çocuk evlerde kimse kalmamış.Bauhaustan çıktığımızda gök delinmişti resmen . 2 ay tatilden sonra  kitlenen trafik kalabalık insanların saygısızlığı resmen tansiyonum düştü .
Goncama hiçbirşey istemiyorum dedim hemen arabaya atlayıp evimize geldik.

İlk işim ellerimi yıkayıp mutfağa girip  sıcak bir tarhana yaptım valla bayağı güzel olmuş elime sağlık içinde yok yok hem sağlıklı hem lezzetli ah yakın olsa da Niloşuma da yollıyabilsem.

Aldıklarımızı bu sabah hallettim .Şimdi sıra valizleri açmakta ama şimdi bir kahve içeyim .Sarmaşığım çok bozulmuş beyaz çiçek biti olmuş.

Sulandırıp fıs fısla heryerine sıktım 1 hafta sonra aynı işlem bir defa daha tekrarlanacak ve pamukla silinecek .

Rutubeti seviyor diye tam bu mevsimin çiçeği 3 renk aldım .

Vitamin takviyesi aldım bu sabah bu saate kadar onlarla uğraştım ama içim rahatladı.

Evdeki devasa vazoya nezamandır almayı düşündüğüm Bambulardan aldım.

Marmaristen ayrılmadan en son bunu yaptım bitirdim içine renkli kum koyabilirim gittiğimde .

6 yorum:

 1. ben bu çicek işlerini ne anlıyorum ne de anlamak istiyorum gsliba:)bana külfet gibi geliyor çok kötü dimi oran bakınca:)
  valla ilk evlendiğimde ev hediyesi çicek gelmişy-tide ben bunları ne yapacağım diye kara kara düşünmüştüm o kadar yani:)sonra annemin güvenli ellerine verdimde içim rahat etti.kınamadınız dimi beni napayım uğraşmak zor geliyor bana:)
  size kolay gelsin.
  istanbulun trafiğini eşim hergün sabah akşam çeküyor eve geldiğinde yüzü sirke satıyor bıkınılmayacak gibi değil gerçekten ve habire bir çaılşma işkence gibi:(

  YanıtlaSil
 2. cola şişelerinin son hali de pek hoş olmuş...
  Marmaris'in doğası ve sakinliğinden sonra İstanbul kabus gibi gelmiş olmalı... maalesef yanaşacak bir yer olmaktan çıktı... trafiği, saygsız insanlar topluluğu, kalabalığı:(
  aldığınız çiçekler çok hoş...
  sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 3. benim de çiçegim böceklenmişti,çaresi meger ne basitmiş 1 su bardagı suya kırmızı pul biber koyup suyu çiçege püskürttüm,çok işe yarıyor

  YanıtlaSil
 4. SEZOBİGO:ÇİÇEK BAKMAK ZOR GERÇEKTEN AMANNN SIKMA CANINI HERKES SEVECEK DİYE BİR KURAL YOK BENDE ANNEME VERİYORUM BAZEN.TRAFİĞİ SORMA BENİM GONCADA 20 KİLOMETRE MESAFEYİ 2SAATTE GİDİYOR AMA YAPACAK BİRŞEY YOK.

  OKUYAN:EVET ŞİŞELER FENA OLMADI İÇİNE RENKLİ BİRŞEY KOYARSAM DAHA BİR CANLI DURACAK BİRDAHAKİ YAZA İNŞALLAH.

  SEFAM OLSUN:NE KADAR BASİTMİŞ YAA HEMDE ÇOK UCUZ BİR DAHA ÖYLE YAPARIM SAĞOLASIN.BLOGUNA GİRDİM YAYIN YOK DİYOR.

  YanıtlaSil
 5. Aman o beyaz bitler bizim menekşelerde de oluyor, suya biraz bulaşık deterjanı katıp fıs fıslıyorum temizleniyor...
  Şişe filelerin ne güzelmiş, aldım arşive gene, yapılacağı tarih belirsiz :)
  İstanbul trafiği... İstanbulu terkedeli 15 sene oldu, hiç gelmeyeli 5 sene... Sizlere kolay gelsin :)

  YanıtlaSil
 6. Tatil dönüşlerinde şehire alışma evresi çok zor oluyor. Dingin hayat ve temiz havaya alışınca şehrin keşmekeşi ölüm gibi oluyor resmen :(

  YanıtlaSil