24 Mayıs 2011 Salı

KARAKALEM
 Blog dünyasında ne kadar samimiyiz diye bir tartışma başlatabilirim.
İzliyoruz bakıyoruz resimler harika yemekler güzel sürekli yiyen bir toplum olduk zaten .
Ençok bana birşeyler öğretenleri ve beni çok eskilere götüren genç anneleri seviyor ve takip  ediyorum açıkçası  sanal bir alemdeyiz .
Ama hiç birimiz olduğumuz gibi değiliz olamayız da .Bana kalsa neler yazacağım neler.
Blog tutarken benim günlüğüm gibi gördüm ama bir iç ses hoppp dur orada o kadar da değil diyor.
Eee o zaman da ben, ben olmaktan çıkıyorum ama bu ben değilim ki .
Bu beni tutan iç sesime de başlıyacağım ama .
Rahat rahat yazamadıktan iç dış politika yapamadıktan sayamadıktan sonra ne anladım ben bu günlükten.
Şimdi burayı okuyunca kızlar bana yazacak annneeeeeeee kime tepen attı yine diye yok kızlar kimseye tepem atmadı valla bak ben genelde hepimiz adına sesli düşünüyorum .
Bugün ne yazayım ne yazayım dedim.Şimdi dün geceden beri hiç m.....mın üzerine oturmadım mı diyeyim .
Tepemi atıranlara kallvi bir küfürmü salladım dan mı başlayayım.Hızımı alamadım kendi kendime konuştum   diye  mi yazayım.
Hiç birini yazmayacağım:))) Bu gün bana gelen karakalem çalışmalı bir maili yayınlamak istedim.
En sondaki resim aynen benim bugünkü halim.Yok kendimi eşeğe benzetmedim yaaa eşşek gibi çalıştım .
Taktirmi o ne ki nasıl bir kelime bütün gün ne yapıyoruz ki evde yan gelip yatıyoruz canlarım benim .Bunun bir de yarını var .
Hep siyah beyaz oldu renk yokmu hayatımızda olmazmı.
8 yorum:

 1. Karakalem çalışmaları çok hoşmuş Mevdoşcum ama en sondaki karakaçanlara bayıldım :))

  YanıtlaSil
 2. oooo Depresif hayattamısın sen ya özlettin kendini arkadaşım.valla bende bayıldım elemanlara.

  YanıtlaSil
 3. Inanin iki saat önce sizi aklimdan gecirdim,sizi zevkle ve merakla takip ederken yorum birkamadigim icin üzülüyordum ve bunu sizede yazmak istedim,cok seker birisiniz,olabildigince dogal ve buda benim hayatta en cok sevdigim seylerden birisi!

  Az evvel okuduklarimda yine haklisiniz,ama olmuyor,bu sayfalarda insan kendini dagitamiyor nedense,hep bir ic ses " dur " diyor...

  Ben aslinda bu günlügü tutarken cok daha acik ve secik olacagimi düsünmüstüm ama yapamiyorum,kimse dört dörtlük degildir cünkü...

  Sizi ve sayfanizi cok seviyorum,kendinize iyi bakin lütfen!

  Calismalarsa bi harika,komik olan benimde bu sabah rüyamda onlarca esegi bi arada dikilirken görmem!

  YanıtlaSil
 4. gerçek yaşamın içinde de hep bir korkak hallerimiz var... ne kadar açabiliyoruz karşımızdaki kişiye kendimizi... hele ki ürkütücü sinyaller almışken karşımızdan mecburi sükunet halleri... burada da öyle... siz en içten en doğal halinizle paylaşırken bir şeyleri aynı içtenlik ve doğallıkla alabilecek mi herkes... arada önyargılı ve yaftalayıcı insanlar çıkacaktır muhakkak... belki de çok sayıda... en iyisi o sığ beyinlerde olmadık biçimde şekillenmektense çok şeyi içimizde saklamak... arada belki minik patlamalar.. :)karakaçan resmine yaptığın gönderme gibi mevdoşcum, hep gül e mi! :)

  bu arada, karakalem resimler çok hoş... ama çiçekler bi harika...

  YanıtlaSil
 5. Ablam çok içten söylüyorum ki sanırım ben blog konusunda çok şeffafım genelde ne hissediyorsam onu yazmaya çalışıyorum ama bazen öyle bir şey oluyor ki ileride hatırlamak istemediğim için blogumda yer vermiyorum ya da kızlar büyüdüklerinde okusunlar istemiyorum:)
  Ve neticede sanal bir dünyadayız iyi dostlarımız olduğu kadar zarar görebileceğimiz kişiler de mevcut hal böyle olunca kısıtlama kaçınılmaz oluyor sanırım.

  Kara kalem çalışmalara bayıldım nasıl bir el emeğidir çok güzel..

  YanıtlaSil
 6. bloglardaki paylaşımlarla ilgili düşüncelerinize ben de katılıyorum.... ben kendi adıma istesem de çok şeffaf olamıyorum....kara kalem çalışmalar bir harika... bana da beklerim...

  bebegimincicileri.blogspot.com

  YanıtlaSil
 7. Seni sevmem için bir neden daha...Düz olmak iyidir,kırılır ama eğilmez insan!

  YanıtlaSil
 8. mevdoş ne olur iç sesini bastırma.yukarıdaki karakalem çalışmalarını ben de görmüüştüm, hatta ben de böyle birşey yapmalıyım dedim ama çizim yeteneği yok.olsun ama yok diye de kendimi kısıtlayamam.olduğu kadar yapacağım işte.ayrıca foto da bir kurgu yaptım ve feyste profil olarak koydum dur seni de bulayım şimdi izin verirsen..

  YanıtlaSil