4 Nisan 2012 Çarşamba

SALI PAZARI &ÇARŞAMBA KOŞTURMACASI


Gelibolu'da haftada 2 gün pazar kuruluyor.Yanlış biliyorsam  biri çıkar beni düzeltir.Salı günü merkezde cumartesi günü de şehir merkezi girişinde .Biz hafta sonları buraya geldiğimiz için hep cumartesi pazarına giderdik.Buraya 2 haftalığına gelince salı günü de gitmek kısmet oldu.Pazar sonrası sahilde çay bahçesinde dinlendik .Burada öyle bir hareket varki zaman yetmiyor.Gerçi ben nereye gitsem kendimi oyalıyacak birşeyler bulurum o kesin.Bugünde hava okadar güzeldi ki anlatamam.Yağmur durdu güneş çıktı hava ısındı toprak kurudu tam çim ekme günüydü yani.Bizde adamları topladık bu işi bitirdik. Bahçe işini yoluna koyunca oltaları alıp Ihlamurlar altı sahiline terapiye gittik .Ama ne terapi size anlatamam .


Pazarda en ilgimi çeken ve üzüldüğüm ördek yavruları.

Civcivler alıcı bekliyordu


Pazar sonrası sahile indik .

Buraya geçen gün şimşir diye lüstürün ekilmişti bu hafta onlar çıktı esas ekilmesi gereken şimşir ekildi.Rüzgar taşını hiç duydunuzmu  rüzgar toprağı ama her toprağı değil özel toprağı  esintisiyle böyle taş haline getiriyor.

Ihlamurlar sitesinin sahili .

Sahile inince taş ve cam toplamadan dönülmez.

9 yorum:

 1. Keyifli bir paylaşım olmuş, keyifle okudum ve güzel fotoğraflara baktım:)
  Rüzgar taşı enteresanmış, ilk kez duydum.
  Sevgiyle kalın.

  YanıtlaSil
 2. Rüzgar taşlarını ilk defa duydum ama çok dekoratif olmuşlar taşlaşınca, bahçe bayağı kolaylanmış artık keyfi kalmış geriye.

  YanıtlaSil
 3. Çılgın hn. Merhaba. Siz kendi cennetinizi kurmuşsunuz.
  Size özendim.. :)

  YanıtlaSil
 4. Çok güzel fotoğraflar ve keyifle okunan keyifli yazı..

  YanıtlaSil
 5. Fotoğraflar çok güzel Mevdoşcum, imrendim doğrusu. Ama en çok civciv ve yavru ördeklerde kaldı aklım. Beni onların yanına koyup unutabilirsin sonra :)

  Bazı gereksiz insanlar sırf çocukları oynasın oyalansın diye bu zavallıları alıp ölmelerine yol açıyorlar. Onlar gibi insanlar yüzünden bu yavruların ticareti yapılıyor; sinir oluyorum.

  YanıtlaSil
 6. Ne yaparsanız keyifle yapıyorsunuz.Size bayıldım.Blogunuz terapi merkezi gibi.Bizede okurken keyif veriyorsunuz.Teşekkürler Sevgiler..:)

  YanıtlaSil
 7. harikasınız valla... bence pazarlar hergün olmalı :)

  YanıtlaSil
 8. bahar geldi artık mevdoşum...
  sen sezonu açtın bile zaten...
  her gün pazar olsa keşke!

  YanıtlaSil
 9. senin köyden haberleri zevkle takip ediyorum mevdoş :))

  YanıtlaSil